YENİ NESİL ÜRÜNLER
PROFESYONEL ÜRÜNLER
İNDİKSİYON ÜRÜNLER
GRANİT SERİSİ ÜRÜNLER
DÖKÜM ÜRÜNLER
TEFLON ÜRÜNLER
 
Mehtap Mutfak Eşyaları

Dünyanın önde gelen mutfak eşyası üreticilerinden olan Mehtap, 1960 yılında alüminyum sıvamacılığı ile mutfak eşyaları sektörüne girmiştir. Yıllardır bu sektörde liderlik yapan ve muhtelif ürünlerle müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılayan firma, 1974 yılında Firuzköy'de yaptırmış olduğu tesisi ile Türkiye'de ilk defa teflon kaplı ürünlerin üretimine başlamıştır.

Mutfak eşyaları sektöründe ilklerin öncüsü olan Mehtap, Teflon® kaplı ürünler yanında, emaye ve çelik ürünlerin üretiminin de öncülüğünü yapmıştır. Ayrıca Du pont Teflon'un® Türkiye'de lisanslı ilk kullanıcısıdır.

1994 yılında Selçuklu Holding bünyesine dahil olan Mehtap, artan talepler doğrultusunda 1997 senesinde Samandıra'daki yeni fabrikasına taşınmış; yeni teflon kaplama tesisleriyle birlikte kapasitesini ve kalitesini artırarak hizmet vermeye devam etmiştir.

Mehtap, 2005 yılında inşasını bitirdiği yeni binaları ve teknolojik makine ve ekipmanları ile dünyanın en kaliteli teflon kaplama ürünlerini üreten firmalardan biri olmuştur.

Bugün sahip olduğu sistemlerle teflon kaplama çeşidinin her türlüsünü yapabilecek duruma ulaşan Mehtap bu sistemlerle birlikte kendisinin geliştirdiği multi-micron teknolojisi ile ürünlerinin kalite ve güvenilirliğini en üst seviyeye çıkarmıştır.

Mehtap bugün Maldiv Adaları'ndan Amerika Birleşik Devletleri'ne ve Arjantin'e; Senegal'den Rusya 'ya, dünyanın her noktasına yaptığı ihracatlarla dünya ülkelerinde de sektör içersinde bilinen ve tercih edilen bir marka olmaktadır.

Vizyonumuz
Ülkemizdeki liderlik vasfımızı, teknolojik yatırımlarımız ve öncü uygulamalarımız ile sürdürmek ve markamızın dünya standartlarında bilinirliğini ve güvenirliliğini sürekli arttırarak dünyadaki pazar payımızı 2015 yılına kadar % 10' na çıkarmaktır.

Misyonumuz
Dünyada ve ülkemizde yaşanan gelişmeler ve değişimler paralelinde; süreçlerimizin etkiliğini ve güncelliğini sağlayarak müşterilerimize, çalışanlarımıza, çevreye ve topluma karşı olan sorumluluklarımızı yerine getirmektir.

Kalite Politikamız
Mehtap Mutfak Eşyaları çalışanları olarak bizler;
Tüm faaliyetlerimizi müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutacak şekilde gerçekleştiririz. Tam müşteri memnuniyeti sağlamak için, standartlara ve yasal mevzuatlara uygun, güvenilir, estetik görünümlü ve uygun maliyetli ürünlerin üretilmesi amacıyla çalışırız. Çevreye karşı duyarlı ve toplumumuza karşı olan sosyal sorumluluğumuzun bilincinde olarak hareket ederiz.

Mehtap Mutfak Eşyaları çalışanları olarak hepimiz, toplam kalite bilinciyle ve tam bir ekip ruhuyla faaliyetlerimizi sürdürürüz.

Kalitemizin sürekliliğini sağlamak hepimiz için ilk sıradadır. Bunu sağlayabilmek için gerekli eğitimleri alarak çalışma alanlarımızdaki yetkinliğimizi arttırırız.

Piyasadaki öncü vasfımızı her zaman korumak ve kendimizi sürekli iyileştirmek ve geliştirmek için Tasarım ve Ar - Ge çalışmalarımıza büyük önem veririz. Kalite yönetim sistemimizi uluslararası ISO 9001 standardının gereklerini yerine getirecek şekilde dokümante ederiz.

Zamanın değişen şartları ve trendlerine göre, süreçlerimizi yeniler ve güncel tutarız.